Hakkımızda

HAKKIMIZDA

SO+A Mimarlık adı altında proje ve uygulama çalışmalarımıza 2017 yılı itibari ile başlamış bulunmaktayız. Var-olmanın önemini biliyor ve bu yönde proje üretimlerimizde sorgulamaktan asla vazgeçmeden, en estetik, ekonomik ve işlevsel olana ulaşmaya çaba gösteriyoruz.

Konforlu yaşamak ve yaşatmak için mimarlığın öneminin bilincindeyiz.

Yaptığımız işler ile anılmak ve iyi hatırlanmak istiyoruz.

VİZYONUMUZ

Son kullanıcısına; çağını yakalayan, uzun yıllar yaşayabilen, heyecan verici mekânsal etkiler verebilen, anılara ev sahipliği yapabilen ve belleklerde yer edinebilecek mimarlık sunabilmektir.

MİSYONUMUZ

“Düşünsel, Verimli, İşlevsel, Sürdürülebilir, Estetik, Kaliteli Mimarlık”

Sena Özeren Kurul

Y.Mimar

1998 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi, Mimarlık Bölümü’nden, 2008 yılında  Sanat ve Tasarım Yüksek Lisans programından mezun oldu. Profesyonel mimarlık hayatına, Tekeli-Sisa Mimarlık firmasında Doğan Tekeli, Sami Sisa ve Nedim Sisa ile başladı ve bu çatı altında 12 sene çalıştı. Çalıştığı önemli mimari proje konuları; 2 Hastane, 1 Havalimanı, 1 Teknopark, 1 İlaç Fabrikası, 3 Toplu Konut, 3 Alış Veriş Merkezi, 1 Medya Merkezi, 3 Rezidans, 3 İş Merkezi, 1 Evlendirme Dairesi, 1 Spor Salonu, 2 Lüx Müstakil Konut, 1 Eğlence Parkı, 1 Araştırma Enstitüsü’nden oluşmaktadır. Katıldığı bireysel tasarım yarışmalarında birincilik ödülleri kazandı. 2011 yılında Home Art dergisinin “Genç Yetenek” sayfasında yer aldı. Konsept Projeler dergisinde kendisine “Marka Tasarımcı” olarak yer verildi. 2011-2013 yılları arasında Fomgroup Architects firmasında, 35.000 m2 Liv Hospital Ulus projesinin Dizayn Koordinatörlüğünü üstlendi. 2014 yılında 250.000 m2 Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesi Yeniden Yapım Projesinin Taşyapı Dizayn Ofis Müdürü oldu. Bireysel çalışmalarına, SO+A Mimarlık adı altında devam etmektedir.